تبلیغات
همه چیز درمورد زنان و مردان - نتایج احساسی روابط جنسی پیش از ازدواج

.... عشق ... روابط .... ازدواج ....


Admin Logo
themebox Logo

جاوا اسكریپت

نویسنده :غزاله ملوس
تاریخ:شنبه 10 دی 1390-04:44 ب.ظ

نتایج احساسی روابط جنسی پیش از ازدواج


نتایج احساسی روابط جنسی پیش از ازدواج

“زوج هایی كه قبل از ازدواج رابطه ی جنسی داشته اند، در زندگی زناشویی خود دچار مشكل خواهند شد.”

این جمله از زبان یك كارشناس ازدواج و رئیس موسسه ی پویایی شناسی خانواده خطاب به شنوندگان كثیری از افراد متاهل می باشد. از طریق كارهای موسسه ی پویاشناسی خانواده روی هزاران زوج، متوجه شده ایم كه نتایج احساسی روابط جنسی پیش از ازدواج، در اكثر موارد، روی بیشتر جنبه های زندگی زناشویی افراد تاثیر منفی می گذارد.

(بقیه در ادامه مطلب)


بیش از نیمی از افرادی كه امروزه ازدواج می كنند، سابقه ی روابط جنسی خود را وارد زندگی زناشویی خود می كنند. و به نظر من فقط با صحبت كردن درمورد این مشكلات كاری از پیش برده نمی شود، و مشكلات این ازدواج ها حل نخواهد شد.

پس با این مشكلات چه باید كرد؟ دراینجا توصیه هایی برای شما زوج های عزیز آورده ایم، كه به زوج های بسیاری كمك كرده است. این مقاله را با ما دنبال كنید، شاید با كمك گرفتن از این راهنمایی ها، مشكلات شما نیز برطرف شود.

1. اعتراف كنید
اعتراف كردن نه تنها برای روح، بلكه برای ازدواجتان هم خوب است. اگر همسرتان نداند كه شما قبل از ازدواج با او، با كس دیگری نیز رابطه ی جنسی داشته اید، مطمئن باشید كه دوست دارد بداند. او همچنین باید بداند كه آیا همین مسئله دلیل كشمكش های موجود در روابط جنسی خودش با شماست، یا خیر. اگر شما خواهان صمیمیتی واقعی با او هستید، پس باید همه چیز دررابطه با خودتان را با او در میان بگذارید.

همسرتان احتمالاً با شنیدن این مسئله خیلی ناراحت و رنجیده خاطر خواهد شد. من نگفتم كار ساده ای است و او راحت با آن كنار خواهد آمد. مطمئناً مشكلات و درگیری هایی بینتان ایجاد خواهد شد. اما اگر بخواهید مشكلات مربوط به صمیمیت در روابط جنسی خود را برطرف كنید، باید اسرار مربوط به گذشته تان را با همسرتان در میان بگذارید. البته منظورم این نیست كه همه ی جزئیات مربوط به گذشته ی خود را پیش او بریزید، فقط گفتن مسائل اصلی كفایت می كند. فقط به اندازه ای كه خودش میخواهد بداند، با او در میان بگذارید. با اینكار به او نشان خواهید داد كه هیچ چیز را از او مخفی نكرده اید.

زندگی زناشویی كه در هیچ رازی در آن وجود نداشته باشد، می تواند از پسِ همه ی موانع و مشكلات برآید. پس اولین قدم برای غلبه بر گذشته ی جنسیتان، این است كه همسرتان را از آن مطلع كنید. البته باید از همسرتان هم همین توقع را داشته باشید، چون این مسئله كاملاً دوطرفه است.

2. تفاوت ایجاد كنید
گاهی افراد درحالی ازدواج می كنند كه در گذشته با افراد دیگری رابطه ی جنسی داشته اند. حتی اگر بدانید كه همسر شما نیز مثل خودتان در گذشته چنین عملی را مرتكب شده است، باز هم مقابله با این احساس گناه و خیانت بسیار دشوار است.

دلیل اینكه با شنیدن این مسئله ناراحت و رنجیده خاطر می شویم، به خاطر حسی است كه خداوند در همه ی ما قرار داده—اینكه می خواهیم طرف مورد نظر تمام و كمال متعلق به ما باشد. همه ی ما می خواهیم كه خصوصی ترین لخظات زندگی همسرمان با ما گذشته باشد و تجربیاتی را با ما بگذراند كه از هر لحاظ متفاوت باشد و به هیچ وجه شبیه به تجربیاتی كه با دیگران گذرانده نباشد.

زمانی كه متوجه می شویم فرد دیگری عمیق ترین و پنهان ترین قسمت وجودی همسرمان را تجربه كرده است، احساس میكنیم به ما خیانت شده است. احساس می كنیم كسی چیزی را كه فقط متعلق به ما بوده از ما دزدیده است. و به هیچ وجه دوست نداریم همسرمان را با كسی شریك شویم، حتی اگر جریان به سالها قبل برگردد.

بنابراین، باید این حق امتیاز را به همسرمان هم بدهیم. باید سعی كنیم لحظاتی را با او بگذرانیم كه هیچ كس دیگری قبلاً با او تجربه نكرده است.

به این بیندیشید كه چرا بین این همه نفر، همسرتان را برای ازدواج انتخاب كرده اید و چه چیز باعث می شود كه ازدواج شما خاص و منحصر به فرد باشد. به دنبل چیزهایی باشید كه برای اولین بار برای هر دوی شما اتفاق می افتد كه تابحال هیچكدام از شما آن تجربه را با فرد دیگری نگذرانده اید.

3. به رابطه ی بین زندگی جنسی و سلامت احساسی خود دقت بیشتری داشته باشید
زندگی جنسی شما نشانگر سلامت كلی شما در رابطه تان است. اگر با تصور رابطه جنسی با همسرتان احساس آرامش و راحتی می كنید، به این معناست كه رابطه تان در وضعیت خوبی قرار دارد. اما اگر در این رابطه تفكراتی منفی داشته باشید، به استثنای مشكلات جسمی دوره ای، در اكثر موارد به این معناست كه شما و همسرتان از نظر احساسی بسیار از هم فاصله دارید.

زمانی كه رابطه ی شما در وضعیت خوبی قرار داشته باشد، ایجاد رابطه ی جنسی نتیجه ی آن خواهد بود. هر دوی شما احساس امنیت و آرامش خواهید كرد و این رابطه جنسی باعث بهبود وضعیت سلامتی روحی و احساسی شما خواهد شد. حتماً در همه ی موارد اهمیت سلامت جنسی و احساسی خود و همسرتان را در نظر بگیرید و مطابق با آن رفتار كنید.

با اینكه این موارد نمی تواند بهبودی آنی در روابط شما ایجاد كند، اما به عقیده ی من سریعترین راه حل هاست. زوج های زیادی از این راهكارها استفاده كرده و موفق بوده اند. مطمئن هستم برای شما نیز اثر بخش خواهد بود. پس امتحان كنید!