تبلیغات
همه چیز درمورد زنان و مردان - استمناء ، انزال ، نعوظ چیست؟

.... عشق ... روابط .... ازدواج ....


Admin Logo
themebox Logo

جاوا اسكریپت

نویسنده :غزاله ملوس
تاریخ:شنبه 10 دی 1390-02:46 ب.ظ

استمناء ، انزال ، نعوظ چیست؟

استمناء ، انزال ، نعوظ چیست ؟

استمناء چیست؟

- در مردان استمناء یا خود ارضایی عبارت است از انجام تحریک آلت تناسلی با دست برای ایجاد لذت. در مردان بالغ استمنا به انزال ختم میشود(خروج مایع منی). معمولا" انزال با یک احساس لذت فوق العاده بنام ارگاسم(انزال)همراه است. خود ارضایی در خانومهانیز به شیوه ای متفاوت امکانپذیر است.

- استمناء باعث تخلیه فشار جنسی از بدن میشود. هر پسر و یا مردی گاهی دچار برانگیختگی جنسی شده و تمایلات سکسی تمام ذهنش را پرمیکند.این امر طبیعی است زیرا بدن شما دایما" اسپرم تولید نموده و برای جا دادن بقیه اسپرم ها در خود به انزال احتیاج دارد.یکی از راههای این امر جنب شدن در خواب به هنگام رویاست. راه دیگر آن تخلیه اسپرم و منی بوسیله انجام فعالیت جنسی است.

- گاهی پسر بچه ها در سنین پایین با جلق زدن به ارگاسم میرسند بدون آنکه هنوز انزال داشته باشند.معمولا" بیشتر پسرها استمناء را بین سنین 12تا 15سالگی شروع میکنند.بعد از سن بلوغ که پسرها توانایی تولید منی و انزال آنرا دارند ارگاسم برایشان لذتبخش ترخواهد شد.

- در گذشته عقاید زیادی در مورد ایجاد کوری و دیوانگی و کمر درد و تغییر شکل دستها بخاطر جلق زدن وجود داشت. نمی توان پاسخ صریح و شفافی در خصوص مضر و یا غیر مضر بودن این رفتار عنوان کرد.

- جلق زدن با نعوظ شروع میشود که طی آن آلت از خون پر شده و آنقدر سفت میشود که بتوانید با دستتان با آن بازی کنید.نعوظ یا شق کردن راحت بوده و با خیالات سکسی یا تحریک دست قابل انجام است.

 

انزال یا ارگاسم یا اوج لذت جنسی چیست؟

زمانی که فرد اقدام به نزدیکی یا عمل استمناء کرده باشه، رفته رفته احساس لذت بخش تری را تجربه میکند که در انتها به انزال میرسید. عضلات بدن سفت شده، چهره تغییر میکند و ماهیچه های لگن منقبض میشود و منی با فشار فوران میکند که بعد از چند ثانیه جریان منی متوقف میشود. به مرحله خروج منی از اندام جنسی و رسیدن به اوج لذت انزال(ارگاسم) می گویند.

 

نعوظ چیست؟

نعوظ  یعنی خیزش و سیخ شدن آلت مردانه